sommerset.co.uk

Jacob Rees-Mogg i Boris Johnson dwaj katolicy w kręgach rządzących Jej Królewskiej Mości Elżbiety II.
Jacob Rees-Mogg – obrońca małżeństwa i życia, katolik uczęszczający na Mszę trydencką. Będzie odpowiedzialnym za koordynację realizacji polityki rządu w Izbie Gmin. Przeciwnik małżeństw jednopłciowych. W jednym z wywiadów podkreślił, że małżeństwo jest sakramentem, a co do jego natury kieruje się stanowiskiem Kościoła, a nie parlamentu. Zapewnił, że „jest całkowicie przeciwny aborcji”, także dzieci poczętych w wyniku gwałtu.Reesprzypomniał fragment Ewangelii, w którym mowa o trzykrotnym zaparciu się Pana Jezusa przez św. Piotra. Podkreślił, że w sytuacji, gdy ktoś pyta go o wiarę, nie może zaprzeczyć, że jest praktykującym katolikiem i nie chce, aby w takiej sytuacji „kogut zapiał trzy razy”. 

dailytelegraph.co.uk

Boris Johnson- powołany 24 lipca na 55 premiera Zjednoczonego Królestwa jest pierwszym katolickim politykiem na tym stanowisku. Po zerwaniu przez Anglię w XVI wieku łączności z papiestwem, dopiero w 1829r. zezwolono katolikom zasiadać w Parlamencie. Jeszcze do niedawna katolik nie mogl pełnić jakichkolwiek funkcji kierowniczych w urzędach państwowych i wojsku.
Sam Borys niestety jak zapewnia, nie czuje się związany z żadnym wyznaniem, podobnie jak jego działania nie mają wiele wspólnego z wiarą religijną, a jeden z anglikańskich biskupów określił go nawet „amoralnego kłamcę”. Ciekawa jest natomiast, ze Borys

Otrzymał swa nominacja na szefa rządu brytyjskiego nastąpiła w dniu, w którym Kościół prawosławny wspomina właśnie św. Borysa: 24 lipca.

ŹRÓDŁO: Pch24, Daily Telegraph, KAI

REDAKCJA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *